Hlavní navigace

Telefonní sl.-Slovensko-prosím Janu N

  • (neregistrovaný) 80.188.32.---

    17. 12. 2012 12:19

    Dobrý den. My - česká matka plátce DPH máme dceru na Slovensku se slovenským DIČ. Naše dcera má přes českého plátce DPH telefon a ten fakturuje nám matce telefonní služby s DPH a my je přefakturováváme dceři. bez DPH.Prosím je správně, když nám český plátce fakturuje telefonní služby spotřebované v Bratislavě s DPH? Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2012 13:30

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Telefonní sl.-Slovensko-prosím Janu
      je jedno kde jsou spotřebované, místo plnění je tam, kde má příjemce služby sídlo.,pokud fa české dič na české dič, pak s daní,
      pokud fakturuje české dič na sk dič, nebo opačně pak bez daně , řl 21 přiznání a souhrnné kod 3

    • 17. 12. 2012 14:01

      Bětka+ (neregistrovaný) 90.179.145.---

      Re: Telefonní sl.-Slovensko-prosím Janu
      Moc děkuji. Máte můj obdiv. Omylem jsem dotaz napsala 2x. Ještě jsem prosila dříve o jeden dotaz: Úplně stejný případ, ale u dcery se fakturoval kamerový systém na nemovitosti. Český DIČ českému DIČ práce slovenské dceří se slovenským DIČ. Rozetla jsme to jako fakturaci bez DPH? Snad dobře.

    • 17. 12. 2012 14:15

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Telefonní sl.-Slovensko-prosím Janu
      místo plnění je v SK ,podle § 10, pokud fakturace české dič na české dič, tak fakturace bez daně a jeden z nich se musí přihlásit v SK a odvést dph tam, v místě nemovitosti.
      pokud fakturace české dič na sk dič, pak fakturace bez daně ř. 26 a zdaní příjemce plnění-plátce v místě nemovitosti v sk ve svém přiznání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).