Hlavní navigace

2 prohlášení - co s tím?

 • (neregistrovaný) 31.192.72.---

  18. 12. 2012 0:25

  Dobrý den!

  Potřebovala bych poradit. Mám pracovní smlouvu u zaměstnavatele A a v roce 2012 jsem byla na MD a následně RD. Po skončení MD jsem čerpala řádnou dovolenou. V září 2012 mám DPP u jiného zaměstnavatele B, kde jsem podepsala prohlášení poplatníka. Myslím ale že jsem podepisovala prohlášení u zaměstnavatele A, když jsem čerpala řádnou dovolenou, to by znamenalo, že od září mám podepsáno prohlášení u obou zaměstnavatelů.
  Jde mi o to, že nyní jsem dostala "vánoční odměny" i u zaměstnavatele A a tudíž jsem měla za listopad příjmy od obou zaměstnavatelů. Když jsem nenahlásila zaměstnavateli A, že od září podepisuju prohlášení jinde, uplatnili mi slevu na poplatníka oba zaměstnavatelé. Co teď s tím? Stačí, když podám v r. 2013 daňové přiznání a v něm se to "srovná"? Nebo co mám teď udělat?
  Ne že bych to udělala schválně, ale nějak mě nenapadlo, že i když jsem na RD dostanu vyplaceny "vánoční odměny".

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 18. 12. 2012 22:20

   v.e.n.d.y.

   Re: 2 prohlášení - co s tím?
   Správně byste měla požádat zaměstnavatele B o zrušení podepsaného prohlášení a o přepočítání mezd. Daňové přiznání nebude dobře, protože podklady pro něj od zam.B nebudou dobře. Mohlo jít třeba i o srážkovou daň (pokud výdělek u B byl do 5 000,- a ta už se nevrací ani nezapočítává v DP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).