Hlavní navigace

Smlouva o dílo vs.příkazní smlouva

  • (neregistrovaný) 89.176.188.---

    18. 12. 2012 17:32

    Dobrý den,
    na jednorázovou činnost (překladatelské služby) provedené osobou bez ŽL an částku do 20tis/rok je lepší příkazní smlouva nebo smlouva o dílo? Jaký je v nich vlastně rozdíl?
    Děkuji
    Karla

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 18. 12. 2012 18:37

      kikadika (neregistrovaný) 88.102.219.---

      Re: Smlouva o dílo vs.příkazní smlouva
      Obě jsou smlouvy dle obchodního zákoníku. Na jednorázovou činnost použijte dle § 724 a násl. příkazní smlouvu.Nemusíte odvádět žádnou daň za osobu, zdaní příslušná osoba. Do 20 tis. ročně nemusí ani příjem nemusí danit, viz §10 odst. 3 zákona o daních z příjmu - od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny
      a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 20 000 Kč. Smlouva o dílo je dle § 536 a násl. a hodí se na činnost, kdy osoba má ŽL.kikadika

    • 19. 12. 2012 10:15

      pája

      Re: Smlouva o dílo vs.příkazní smlouva
      >>Dobrý den,
      >>na jednorázovou činnost (překladatelské služby)
      >>provedené osobou bez ŽL an částku do 20tis/rok je
      >>lepší
      >>příkazní smlouva nebo smlouva o dílo? Jaký je v nich
      >>vlastně rozdíl?
      >>Děkuji
      >>Karla
      >Obě jsou smlouvy dle obchodního zákoníku.

      no to zírám,to je zase moudro.Kam na to chodíte?
      Bez Žl na jednorázovou činnost je hodnější smlouva o dílo dle občan.zák.§ 631 a násl., ale v podstatě je to stejné jako příkazní smlouva dle § 724 OBČ. zák.

      Na
      >jednorázovou činnost použijte dle § 724 a násl. příkazní
      >smlouvu.Nemusíte odvádět žádnou daň za osobu, zdaní
      >příslušná osoba. Do 20 tis. ročně nemusí ani příjem nemusí
      >danit, viz §10 odst. 3 zákona o daních z příjmu - od daně
      >jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny
      >a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn
      >u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 20 000
      >Kč. Smlouva o dílo je dle § 536 a násl. a hodí se na
      >činnost, kdy osoba má ŽL.kikadika

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).