Hlavní navigace

Přeřazení pracovníka na jinou práci

  • (neregistrovaný) 193.8.86.---

    19. 12. 2012 8:10

    Prosím, poraďte, pokud mezi svátky je pro dělníky nařízená dovolená, ale někteří již dovolenou nemají, můžou požádat o neplacené volno nebo si volno napracují. Co když se ale najde pracovník, který o NPV žádat nechce a nechce si volno ani napracovat? Můžeme ho převést na jinou práci, která nebude v rozsahu pracovní smlouvy, pouze s jeho souhlasem, je to tak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 12. 2012 8:13

      jasná (neregistrovaný) 80.82.146.---

      Re: Přeřazení pracovníka na jinou práci
      Pokud si zaměstnanec nebude chtít vzít neplacené volno a nemá již dovolenou, pak je to překážka na straně zaměstnavatele. S převedením by musel zaměstnanec souhlasit.

    • 19. 12. 2012 8:29

      jitulinka (neregistrovaný) 193.8.86.---

      Re: Přeřazení pracovníka na jinou práci
      Myslela jsem si to, ale teď jsem ještě narazila na paragraf § 46 ZP.
      Jestliže zaměstnavatel zaměstnance převádí na jinou práci, než odpovídá pracovní smlouvě, a zaměstnanec s takovým opatřením nesouhlasí, může jej zaměstnavatel převést jen po projednání s odborovou organizací. Projednání není třeba, pokud celková doba převedení nepřesáhne 21 pracovních dnů v kalendářním roce.
      Tak co?

    • 19. 12. 2012 9:18

      jitulinka (neregistrovaný) 193.8.86.---

      Re: Přeřazení pracovníka na jinou práci
      Prosím, může mi někdo vysvětlit tento paragraf?

    • 19. 12. 2012 9:40

      VH

      Re: Přeřazení pracovníka na jinou práci
      A nerozumíte čemu? Nejprve musíte mít důvod povinného nebo možného převedení na jinou práci a pak postupujete podle cit. ustanovení. Vzhledem k tomu, že Vy žádný takový důvod nemáte, bude se jednat o překážku v práci na straně zaměstnavatele, kterou zaplatíte 100 % průměrem náhrady mzdy.

    • 19. 12. 2012 9:45

      jitulinka (neregistrovaný) 193.8.86.---

      Re: Přeřazení pracovníka na jinou práci
      Ok, takže tento paragraf se vztahuje na důvody možného převedení, uvedené v zákoníku práce. Pokud zaměstnanec nebude souhlasit s převedením, ačkoliv ho zaměstnavatel může převést z důvodů vyjmenovaných v zákoníku práce, uplatní se tento paragraf. Už je mi to jasné, díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).