Hlavní navigace

ODD - dodatečné daň. přiznání?

  • (neregistrovaný) 193.179.161.---

    19. 12. 2012 12:50

    vedeme DE, Q.letní plátci
    vystavili jsme fakturu za dopravu, odvedli dph, odběratel teď namítá, že faktura je v nesprávné výši a trvá na změně, pokud se šéf mu rozhodne vyhovět, tak fakturovaná částka se sníží, tedy bude nižší i odvod dph, je mou povinností podat DDP nebo mé právo, když jsem vlastně dph přeplatila a odběratel si z původní faktury dph ještě nenárokoval

    z jak staré faktury si mohu dph formou ODD uplatnit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 12. 2012 13:28

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: ODD - dodatečné daň. přiznání?
      Pokud poskytnete slevu - snižení ceny, tak si DPH vezmete zpět v aktuálním období. ODD bude vystaven dle §42 a ten dodatečné nevyžaduje.
      Lhůta je 3 roky od původního plnění

    • 20. 12. 2012 11:22

      Petr K (neregistrovaný) 193.179.161.---

      Re: ODD - dodatečné daň. přiznání?
      Děkuji za reakci, takže jestli jsem to pochopil správně, tak nejsem povinen podat dodatečné, je to tak?

    • 20. 12. 2012 11:31

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: ODD - dodatečné daň. přiznání?
      Pokud se jedná o slevu tak skutečně žádné dodatečné. DPH si vezmete od státu zpět, jakmile bute mít potvrzený ODD v aktuálním období

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).