Hlavní navigace

registrace auta - silniční daň

 • (neregistrovaný) 91.241.23.---

  19. 12. 2012 13:16

  Dobrý den,
  jednatel firmy - sro, prodal v říjnu nákladní auto a nyní chce přihlásit k silniční dani své osobní soukromé auto. Jak se v tomto případě postupuje? Nákladní auto bylo registrováno na fu a platila se za něj silniční daň - má se odhlásit a jak? Jak se přihlašuje soukromé auto k silniční dani? Stačí udělat smlouvu o pronájmu auta mezi jednatelem a sro? Nebo jak postupovat, aby mohl jednatel firmy uplatňovat náklady spojené s autem? Pokud nechce přepisovat TP na sro?
  děkuji moc Jarka

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 19. 12. 2012 13:44

   alli (neregistrovaný) 88.81.71.---

   Re: registrace auta - silniční daň
   Pokud prodal auto v říjnu podnikateli, tak za říjen už zálohu na silniční daň platit nebude. Auta se na FÚ nepřihlašují ani neodhlašují, platí se za ně zálohy a pak se uvádí v lednu do přiznání k silniční dani. Pokud jednatel pronajme auto s.r.o., bude platit silniční daň on, nikoli s.r.o. Silniční daň může promítnout jako jeden z nákladů do ceny nájmu.

  • 19. 12. 2012 15:27

   jarucha (neregistrovaný) 91.241.23.---

   Re: registrace auta - silniční daň
   Děkuji, nějak jsem to pomotala. Pokud chce platit silniční daň ze svého auta, tak musí nejprve auto přehlásit na sro - musí být sro uvedeno v TP.
   Když by jednatel chtěl přepsat auto na sro, jak se to promítne v účetnictví, nebude to klasická koupě auta, ale nějak se to projevit musí, ne? Nebo to jen zapíšu do majetku?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).