Hlavní navigace

Dobropis až příští rok, lze?

  • (neregistrovaný) 90.176.29.---

    20. 12. 2012 17:27

    Jde dát dobropis od dodavatele za zboží vystavený v roce 2012 až do roku 2013? Peníze na účet nepřijdou, ponižuji si platbu o dobropis z další faktury přijaté, kterou bych zaplatila až v roce 2013. (Vedu daňovou evidenci). Pokud bych musela dát ještě v roce 2012, zvýší se mi DPH a to by se mi zrovna teď moc nehodilo :-))). Díky za rady!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 20. 12. 2012 21:57

      v.e.n.d.y.

      Re: Dobropis až příští rok, lze?
      Nelíbí se mi to, stát by dostal své peníze z DPH o měsíc později, než si je Váš dodavatel nárokuje zpátky. Zboží bylo vráceno v roce 2012 a pokud chcete započítat dobropis s další fakturou, měla byste mít zápočet od dodavatele potvrzený a datum zápočtu je datum pohybu peněz, přesto, že fyzicky nepřijdou, tedy vše v roce 2012.

    • 21. 12. 2012 7:10

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Dobropis až příští rok, lze?
      Do DPH dobropis dát musíte i kdyby jste ho náhodou v ruce neměla.
      § 74 Oprava odpočtu daně
      (1) Je-li provedena oprava základu daně a výše daně podle § 42, která má za následek snížení uplatněného odpočtu daně, je plátce, pro něhož se uskutečnilo plnění, povinen provést opravu odpočtu daně. Opravu plátce provede za zdaňovací období, ve kterém se DOZVEDEL o okolnostech rozhodných pro vznik povinnosti ji provést. Opravu odpočtu daně plátce prokazuje opravným daňovým dokladem nebo jiným dokladem souvisejícím s opravou, popřípadě jiným způsobem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).