Hlavní navigace

Daňový balíček OSVČ

• (neregistrovaný) 93.91.152.---

25. 12. 2012 22:11

Dobrý den, jsem starobní důchodce a pobírám důchod ale ještě podnikám. Jak se mne dotkne schválený daňový balíček? Nebudu si moci uplatnit odpočty na daně a co sociální a zdravotní. Budu muset začít platit minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění?
    Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 29. 12. 2012 12:48

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

Re: Daňový balíček OSVČ
      Co se týče daní, požádejte do konce roku sociálku o zastavení starobního důchodu dnem 31.12. a obnovení od 2.1.
      Tím pádem sice přijdete o část důchodu za 1 den, ale nebudete poživatelem důchodu k 1.1. a budete moci podle zákona uplatnit daňovou slevu na poplatníka za celý rok 2013.

• 29. 12. 2012 20:58

deda49 (neregistrovaný) 93.91.152.---

Re: Daňový balíček OSVČ
      Dobrý den, děkuji za odpověď. Jen prosím ještě dotaz jaký mám uvést důvod zastavení důchodu? A nemůže po té dojít k nějakému přepočtu důchodu abych nepřišel o peníze?
      Důchodového věku jsem dosáhl v srpnu 2011 takže pobírám řádný starobní důchod.
      A jak je to tedy se zálohami, je i tam nějaká změna? Nemusím tedy platit minimální sociální a zdravotní pojištění?
      A ještě jeden dotaz, všude se píše pracující důchodce - co tento termín znamená?? Je to osoba zaměstnaná nebo OSVČ, nebo obojí?????

Děkuji za odpověď
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).