Hlavní navigace

OT: DS a OSVČ

• (neregistrovaný) 77.236.203.---

28. 12. 2012 18:49

Dobrý večer,
    chci se zeptat, jaké máte k dnešnímu dni zkušenosti s datovými schránkami. Jako OSVČ přemýšlím o jejím zřízení, jen by mě zajímalo pár názorů, jestli to má vůbec nějaký smysl... Jestli už je nějak lépe řešeno prodlužování uložení zprávy, autorizace apod.

Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 28. 12. 2012 20:52

Eva M.

Re: OT: DS a OSVČ
      Já mám DS téměř od začátku, jako FO jsem si ji nechala zřídit dobrovolně. Důvod je jednoduchý - jako účetní zpracovávám agendu řadě firem PO i FO a DS mi usnadňují práci. Nemusím běhat na poštu či na berňák či platit za známky, a to ani soukromě - i úřady jsou povinny se mnou jako s občanem komunikovat přes DS, mám-li ji zřízenou. Všichni klienti, kteří DS nemají, mi dali plné moci, abych podávala jejich přiznání a podání ze své DS. Na obsluhu DS jsem si pořidila software Recomando ve verzi Profi = obsluha neomezeného množství DS. Snadno a najednou tedy obsloužím všechny DS, podobně jako v emailovém programu můžete mít hodně emailových účtů :-) Zprávy mám tedy trvalé stažené a uložené ve svém PC - podobně jako máte v PC emaily za X let dozadu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).