Hlavní navigace

insolvenční řízení

  • (neregistrovaný) 92.62.224.---

    1. 1. 2013 22:54

    Dobrý den,

    měla bych dotaz na insolvenční řízení a vystavení opravného daňového dokladu. Fakturovali jsme 27.9.12, 1.10.12 bylo na firmu vyhlášeno insolvenční řízení - můžeme vystavit opravný daňový doklad - ptala jsem se dvou daňových poradců a jeden mi řekl, že ano, druhý že ne, tak v tom mám trochu guláš. Jestli jsem správně pochopila výklad § 44 tak o vrácení DPH mohou žádat jen ti, který vystavili fakturu 6 měsíců před úpadkem - to by v našem případě bylo kdybychom fakturu vystavili 31.3.12 - tak to bychom si to mohli nárokovat - je to tak?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 1. 1. 2013 23:05

      VeronikaKA (neregistrovaný) 80.90.129.---

      Re: insolvenční řízení
      já jsem také obdržela od 2 daňařů různé výklady, ale mělo by být fa vystavena nejpozději do 31.3.12.... nicméně od 1.1.13 jsou v této oblasti změny - oprava daně podle §44 má být nově možná pouze po rozhodnutí o způsobu řešení úpadku konkurzem......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).