Hlavní navigace

Odpočet daně na manželku-spěchá

• (neregistrovaný) 89.103.16.---

2. 1. 2013 11:44

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně odpočtu daně na manželku. Od 1.11.2011 do 31.12.2012 jsem byla v evidenci úřadu práce. Za rok 2012 mně byla vyplacena od úřadu práce částka 67.200,- Kč. Když jsem se dnes byla na úřadu práce odhlásit z evidence (od 1.1.2013 jsem nastoupila do práce) a vyžádala jsem si potvrzení pro účetní manžela kolik mně bylo vyplaceno, paní na úřadu práce mně vystavila potvrzení o částkách za jednotlivé měsíce, ale za leden tam mám částku za prosinec. Když jsem jí říkala, že vlastně ta částka mně byla přiznána za prosinec s výplatou v lednu, řekla, že je to správně, protože úřad práce mně částky vyplatil až v lednu. Jejich program to vlastně jinak neumí a že stačí dát účetní manžela potvrzení o evidenci na úřadu práce a že se vlatně ani podpora do příjmu nepočítá, protože je to nezdanitelná částka. Myslím si, že nemá pravdu, ale pokud mně tam napsala příjem za prosinec, který byl vyšší, překročila bych hranici 68.000,- Kč a manžel by si nemohl dát odpočet daně. Prosím poradíte mně jak postupovat.
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).