Hlavní navigace

nezisková organizace - chovatelé

  • (neregistrovaný) 193.86.121.---

    2. 1. 2013 12:49

    Dobrý den, jsme nezisková organizace - český svaz chovatelů.V loňském roce jsme pořádali výstavu, ze které jsme měli příjem ze vstupného, také jsme na ni dostali dotaci, i přes to byly náklady vyšší než příjmy. Domnívám se, že příjem ze vstupného není předmětem daně, protože výdaje byly vyšší než příjmy.
    Dále pořádáme pravidelné burzy, kde opět vybíráme vstupné. Tady si nejsem jist, zda tuto činnost posuzovat za celé období nebo vyhodnotit jednotlivou burzu - jestli je zisková nebo ne. Poradí někdo jak postupovat? předem děkuji, mojmír

    • 2. 1. 2013 13:19

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: nezisková organizace - chovatelé
      Mojmíre,

      neziskovky jsou poměrně složité, na druhou stranu, pokud to budete mít něčím logickým podložené, neměla by Vás úřední osoba dostat.

      Musíte tvůrčím způsobem pracovat s § 18/6 ZDP.

      Dokážu si představit, že burzy např. koček, psů a ptactva budete účtovat/zdaňovat odděleně nebo dohromady.

      Způsob by měl být logický, zdůvodnitelný a meziročně stabilní.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).