Hlavní navigace

SD a daň. zvýhodnění na dítě -LZE?

  • (neregistrovaný) 90.179.153.---

    3. 1. 2013 13:08

    Může si starovní důchodce uplatnit daňový zvýhodnění na své dítě, i když si nebude moci uplatnit slevu na poplatníka?
    Podle § 35c zákona o daňích z př. si myslím,že ano.
    Nějak se do toho zamotávám.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 1. 2013 13:19

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: SD a daň. zvýhodnění na dítě -LZE?
      Ano, daňové zvýhodnění zrušeno nebylo.

    • 3. 1. 2013 13:35

      L. (neregistrovaný) 90.179.153.---

      Re: SD a daň. zvýhodnění na dítě -LZE?
      Takže na prohlášení zaškrtne v:
      odd. I - 1. neuplatňuje slevu dle §35 ba
      3. uplatňuje daň.zvýhodnění na vyž.dítě
      odd. II - že pobírá k 1.1. star.důchod .

      A daňové zvýhodnění na dítě bude tedy uplatněno formou slevy na dani? Děkuji za trpělivost.i

    • 3. 1. 2013 13:38

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: SD a daň. zvýhodnění na dítě -LZE?
      To závisí na tom, jaký má příjem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).