Hlavní navigace

Když má zam. méně hodin...prosím mzdové

  • (neregistrovaný) 194.228.151.---

    4. 1. 2013 6:49

    Zaměstnankyně má normálně 8h prac. dobu. Potřebovala by ob týden chodit ráno o hodinu později, aby mohla vodit do školky dceru. Je to možné? Může mít např. o 10 h měsíčně méně?
    Další dotaz: vedoucí si vzal na dílnu 2.1.2013 nové pracovníky, mně o tom řekl až 3.1., teprve potom jsem jim psala PS a posílala je na prev. prohlídku. Kdo zodpovídá za to, že není včas sepsaná PS ani lék. prohlídka?
    A ještě poslední: pokud nastupuje zaměstnanec na poloviční úvazek a jeho HM bude 6.000,-- Kč - bude se mu ZP odvádět z tété částky?
    Děkuji moc za odpovědi.

    • 4. 1. 2013 7:29

      juklik (neregistrovaný) 193.84.207.---

      Re: Když má zam. méně hodin...prosím mzd
      >Zaměstnankyně má normálně 8h prac. dobu. Potřebovala
      >by ob týden chodit ráno o hodinu později, aby mohla
      >vodit do školky dceru. Je to možné? Může mít např. o 10 h
      >měsíčně méně?
      Dle mého názoru nemůže mít méně hodin, když má úvazek 40 hodin/týden. Buď si to musí naddělat nebo si vzít dovolenou, nepl. volno atd.
      >Další dotaz: vedoucí si vzal na dílnu 2.1.2013 nové
      >pracovníky, mně o tom řekl až 3.1., teprve potom jsem
      >jim psala PS a posílala je na prev. prohlídku. Kdo
      >zodpovídá za to, že není včas sepsaná PS ani lék.
      >prohlídka?
      >A ještě poslední: pokud nastupuje zaměstnanec na
      >poloviční úvazek a jeho HM bude 6.000,-- Kč - bude se mu ZP
      >odvádět z tété částky?
      Ne,jestli není nikde jinde zaměstnaný nebo není za něho plátcem pojitného stát , budete počítat z částky 8000 Kč.
      >Děkuji moc za odpovědi.

    • 4. 1. 2013 12:00

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Když má zam. méně hodin...prosím mzd
      § 80 Kratší pracovní doba
      Kratší pracovní doba pod rozsah stanovený v § 79 může být sjednána pouze mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Zaměstnanci přísluší mzda nebo plat, které odpovídají sjednané kratší pracovní době.

    • 5. 1. 2013 12:20

      RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

      Re: Když má zam. méně hodin...prosím mzd
      >>Zaměstnankyně má normálně 8h prac. dobu. Potřebovala
      >>by ob týden chodit ráno o hodinu později, aby mohla
      >>vodit do školky dceru. Je to možné? Může mít např. o
      >>10 h
      >>měsíčně méně?
      >Dle mého názoru nemůže mít méně hodin, když má úvazek
      >40 hodin/týden. Buď si to musí naddělat nebo si vzít
      >dovolenou, nepl. volno atd.
      >>Další dotaz: vedoucí si vzal na dílnu 2.1.2013 nové
      >>pracovníky, mně o tom řekl až 3.1., teprve potom jsem
      >>jim psala PS a posílala je na prev. prohlídku. Kdo
      >>zodpovídá za to, že není včas sepsaná PS ani lék.
      >>prohlídka?
      Musíte si to ve firmě zařídit tak, aby k tomu nedocházelo. Ale ze zkušenosti vím, že se to stát může a bohužel i běžně stává. Správně by v takovém případě neměl mít zkušební dobu a jeho PP by měl být na dobu neurčitou.
      >>A ještě poslední: pokud nastupuje zaměstnanec na
      >>poloviční úvazek a jeho HM bude 6.000,-- Kč - bude se
      >>mu ZP
      >>odvádět z tété částky?
      >Ne,jestli není nikde jinde zaměstnaný nebo není za
      >něho plátcem pojitného stát , budete počítat z částky
      >8000 Kč.
      >>Děkuji moc za odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).