Hlavní navigace

Věta - na faktuře do EU

  • (neregistrovaný) 188.246.98.---

    4. 1. 2013 11:05

    Četla jsem názor, že věta "daň odvede zákazník" se píše na fa. do EU pouze u služeb. Na zboží, že zústává vše při starém. Jaký máte názor ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 4. 1. 2013 11:11

      alli (neregistrovaný) 46.231.75.---

      Re: Věta - na faktuře do EU
      podívejte se na § 29 odst. 2, co se ještě uvádí na DD
      Daňový doklad musí obsahovat rovněž tyto údaje:

      a)
      odkaz na příslušné ustanovení tohoto zákona, ustanovení předpisu Evropské unie nebo jiný údaj uvádějící, že plnění je od daně osvobozeno, je-li plnění osvobozeno od daně,

      b)
      "vystaveno zákazníkem", je-li osoba, pro kterou je plnění uskutečněno, zmocněna k vystavení daňového dokladu,

      c)
      "daň odvede zákazník", je-li osobou povinnou přiznat daň osoba, pro kterou je plnění uskutečněno.
      Takže u zboží uvedete náležitost dle písm. a) a c)

    • 4. 1. 2013 11:12

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.220.---

      Re: Věta - na faktuře do EU
      §29/2 - po novele

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).