Hlavní navigace

paušální výdaje a silniční daň

• (neregistrovaný) 90.182.134.---

4. 1. 2013 12:05

Dobrý den,
    nejsem plátce DPH ani nemám auto v majetku firmy. Má nějaký význam si platit silniční daň, kdž výdaje na daň z příjmu uplatňuji paušálem ?
    děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 4. 1. 2013 12:11

alli (neregistrovaný) 46.231.75.---

Re: paušální výdaje a silniční daň
      silniční daň musíte platit vždy bez ohledu na způsob uplatnění výdajů (u aut do 3,5 t platíte v měsících, kdy použijete k podnikání)

• 4. 1. 2013 12:13

J.P. (neregistrovaný) 193.179.205.---

Tak já myslím že už jste si odpověděl sám, ale podle zákona to nebude, tam se musí platit silniční daň bez ohledu na to, jakým způsobem to nebude. Jiná věc je, jestli to v praxi takto skutečně chodí....

• 7. 1. 2013 19:23

zduřjožin (neregistrovaný) 89.24.221.---

Malé dilema - vtip je v tom, že pokud máte registraci na silniční daň bude po Vás FÚ vyžadovat Přiznání k silniční dani, nemám registraci nic nevyplňuji ani neplatím uplatňuji výdaje paušálem - myslím tím celkové výdaje ne jen na auto auto nepoužívám k podnikání, ale duhá věc pokud ho používám měl bych se tudíž asi zaregistrovat, ale totok zatím FÚ neřeší, jiná situace je kdyžjsem auto používal v minulosti k podnikání a už mám registraci s silniční dani a uplatňoval výdaje ve skutečné výši, pak jsem přešel na výdaje paušálem(ne jen na auto) tak bych asi měl platit nadále silniční daň ale ještě je další varianta na FÚ zruším registraci k silniční dani (teď už to jde jen zpětně k 1. lednu 2013 ) a tím pádem neplatím silniční daň ani nepodávám Přiznání, i když bych asi měl pokud auto použiji byť jeden den měsíčně k podnikání - tak a teď babo raď bo každej financ se k tomu postaví jinak,
      v praxi jsem se setkal s tím, že jednomu FÚ to bylo celkem fuk že ruším registraci- za to druhej se tvářil tak, že by mi poslal ke klientovi nejradši kontrolu, takže já bych se moc neozýval, neregistroval, případně registraci zrušil a vačkáme až se objeví nějaký případ

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).