Hlavní navigace

Exekuce

• (neregistrovaný) 93.91.150.---

6. 1. 2013 0:16

Dobrý den,
    chtěla jsem pomoct přítelovo mamce a vzala jsem si půjčku. Když jsme po pár měsících začali spolu bydlet, řekla nám, že jelikož má přítel starou půjčku, tak jí bude platit ona a my zaplatíme tu její. Moc se mi to nelíbilo a žádnou smlouvu jsme mezi sebou nepodepsali. Všechno bylo v pořádku, ale pak jsem přišla o práci a v tu dobu i otěhotněla. Jelikož jsme z jednoho platu nemohli utáhnout nájem a půjčku, přestěhovali jsme se a já dočasně našla práci, než jsem byla kvůli těhotenství propuštěna ještě v 3 měsíční lhůtě. Mezitím jsme nemohli platit půjčku a banka posílala dopisy na starou adresu, takže jsem se o exekuci dozvěděla až teď. Splácení není možné a částku mám dát celou okamžitě. Problém je, že momentálně nemám žádný příjem, tudíž mi nikdo půjčku nedá a přítel si taky vzít půjčku nemůže, protože je v novém městě ve zkušební lhůtě. Práci už kvůli vysokému stupni těhotenství taky nedostanu. Trvalé bydliště mám u rodičů, ale chci to změnit na magistrát. Nechci, aby k nim přišel exekutor. Může mi někdo poradit?

• 6. 1. 2013 15:31

MonikaK (neregistrovaný) 78.108.103.---

Re: Exekuce
      Dobrý den,
      každopádně je dobré písmně reagovat na exekuci, i později, kde popíšete důvody a situaci, kterou jste zde popsala. Napíšete, že nemáte žádné příjmy, ale že se pokusíte měsíčně alespoň minimální splátku posílat. Určitě posílejte alespoň něco, aby exekutor věděl, že máte zájem a vy jste měla komunikaci i "splácení" podložené.
      Hodně štěstí!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).