Hlavní navigace

jediný můj příjem z DPČ

• (neregistrovaný) 83.208.40.---

7. 1. 2013 21:00

Dobrý večer, jen tak trochu ve skrácené verzi..Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou na DPČ...můj příjem čistý měsíční byl zhruba kolem 5 tis.korun..min měsíc mě byla udělená výplata už 4,5 tis korun a dnes mě bylo zděleno, že mi za prosinec 2012 příjde výplata 1600 korun,je to možné? Přitom práce bylo dost,jako v jiných měsících. a ještě mi bylo řečeno, že nezaplatí zaměstnavatel ani zdr a soc,pojištění....můžou mi takhle aniž by mi písemně oznámili, že mi příjem můj jediný takhle rapidně klesne..nemusím Vám říkat, že vlastně nebudu mít za co žít v tom daném měsíci..nebot tohle bylo bohužel mé jedinné zaměstnání...Kdyby mě upozornili, určitě bych se nějak snažila situaci řešit,intenzivní hledání jiného místa,nebo uřad práce bohužel. Dnes jsem tenhle problém chtěla řešit s právním oddělením na UP,ale jsou k dispozici jen ve středy..Prosím o jakoukoliv odpověd,popřípadě Vám budu vděčná za nějakou pomoc jak mám tuhle svoji situaci řešit.Děkuji moc, jsem z toho vcelku zaskočená a zoufalá.

• 7. 1. 2013 23:22

Pavlínka (neregistrovaný) 83.208.3.---

Re: jediný můj příjem z DPČ
      Máte ve smlouvě napsáno, jak budete z dohody odměňována a kolik hodin, nebo dní odpracujete? Vedete si nějakou docházku? Jinak z DPČ se odvádí zdravotní i sociální pojištění, takže firma za vás musí platit odvody. ZP a SP se neplatí jen pokud by byla dohoda psána jako ZMR - zaměstnání malého rozsahu, ale to by jste si nesměla vydělat více než 2500 Kč. A dohoda by byla psaná aby bylo jasné, že se jedná o ZMR. Jinak, pokud jste nedostala zaplacenou odměnu za práci a opravdu jste pracovala stejně jako v minulých měsících, je to špatně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).