Hlavní navigace

oprava kamer.syst.-PDP?

  • (neregistrovaný) 85.160.59.---

    8. 1. 2013 8:41

    Prosím zkušenější o radu. Mám fakturu, kde na servisním listě stojí
    "oprava kamerového systému + práce technika+monitor" a dali vše
    do PDP. Na faktuře ale uvedli pouze ten monitor +práci technika+ostatní režijní náklady. Nevím, jestli takto formulovaná faktura může spadat do PDP. Mně se to nezdná. Z faktury je zřejmé že dodali monitor a zapojili. Já bych dala přednost fakturaci s DPH. Co si o tom myslíte? Děkuji.

    • 8. 1. 2013 8:51

      Hana..... (neregistrovaný) 81.19.2.---

      Re: oprava kamer.syst.-PDP?
      Pokud si nejste jistá jestli do PDP nebo ne, tak od 1.1.2013 sbírka zákonů č. 502/2012 §92e odst. 2 platí, že pokud plátce, který uskuteční v souvislosti s poskytnutím stavebních nebo montážních prací podle odstavce 1 zdanitelné plnění související s těmito pracemi, použije k tomuto zdanitelnému plnění RPDP a plátce, pro kterého byly tyto práce poskutnuty, doplní v evidenci pro účely daně z přidané hodnoty výši daně, má se za to, že toto zdanitelné plnění RPDP podléhá.
      Takže pokud byste si nebyla jistá, tak raděj přenášet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).