Hlavní navigace

Pohledávky

• (neregistrovaný) 88.100.249.---

9. 1. 2013 8:18

Dobrý den,
    ve firmě máme neuhrazené pohledávky. Vymáhání pohledávek se řeší přes právníka. Letos ale byly zrušeny exekuce na dva dlužníky.
    1) Exekuce se zastavila z důvodu žádného postižitelného majetku a zániku povinné společnosti dne 9.3.2011. Tuto zprávu jsme dostali od právníka 5.6.2012 a návrh na zastavení exekuce došel dne 21.6.2012. Tato pohledávka je z roku 2006.
    2) Exekuce se zastavila z důvodu žádného postižitelného majetku, ze dne 20.11.2012. Tato pohledávka je z roku 2007.

Chci se zeptat, jak vyřadit tyto pohledávky z evidence? Firma vede daňovou evidenci. Dočetla jsem se, že když firma chce vyřadit tyto pohledávky, tak je dává v daňovém přiznání do tabulky E jako příjem zvyšující základ daně o neuhrazené pohledávky. Našla jsem ale § 24 odst.2 písm. y) a tam jsem pochopila, že pokud byla zastavená exekuce, tak se o tyto pohledávky nezvyšuje základ daně. Pochopila jsem správně, prosím? Jak tyto pohledávky teda mám vyřadit a kam je uvést?

A ještě se chci zeptat, zda je možné z těchto pohledávek vymoct zpět zaplacené DPH. Myslím si, že vymoct DPH není možné, že je tam lhůta 3 roky a ta už je pryč.Ale jistá si nejsem, poradíte??

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).