Hlavní navigace

Zdanitelné plnění u fa z EU

  • (neregistrovaný) 90.182.130.---

    9. 1. 2013 14:18

    Prosím o radu, máme fa z EU s datem vystavení od dodavatele 22.12.2012.Faktura došla 2.1.2013 a zboží přijato na sklad 8.1.2013.Dle zákona o DPH 2012 bych doplnila údaje na fakturu 8.1.2013 a toto by byl DUZP.Ale od roku 2013 je DUZP datum vystavení faktury,který uvádí dodavatel na faktuře,což bych musela DPH přiznat už v 12/2012. Mám se řídit v tomto případě už novým zákonem nebo na fakturu mohu ještě doplnit údaje.Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2013 23:23

      humanbeing (neregistrovaný) 46.13.89.---

      Pořízení zboží z EU přelom roku a měsíců
      Dobrý den,
      řeším stejnou situaci. Na váš dotaz nikdo neodpověděl. Nemáte přesto už nějaké řešení z jiného zdroje? Postaru nebo ponovu???
      A jak řešíte softwarově to, že povinnost přiznat daň je k datu vystavení dokladu, např. v lednu, ale doklad obdržíte až v únoru, čili nárok na odpočet je až v následujícím měsíci.

    • 25. 2. 2013 8:05

      jitus01 (neregistrovaný) 90.182.130.---

      Re: Pořízení zboží z EU přelom roku a mě
      Dobrý den,přeposílám informaci,kterou jsem získala od Ing.Langerové z Verlag Dashover. pokud mám zahr.f vystavenou v lednu a obdržím až v únoru, dělám revers přiznávám i nárokuju v lednu obojí, to jsem i pochopila z té odpovědi.

      "ZDPH platný od 1.1.2013 již neobsahuje žádné ustanovení obdobné ustanovení § 35 odst. 2 až 4 ZDPH platného do konce roku 2012, dle kterého bylo datum doplnění předepsaných údajů považováno za datum vystavení daňového dokladu. Datum vystavení daňového dokladu je nyní to datum, které je takto na přijatém dokladu uvedeno jeho vystavitelem. Dle § 25 ZDPH pak při pořízení zboží z jiného členského státu vzniká plátci povinnost přiznat daň k patnáctému dni v měsíci, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží pořízeno. Pokud však byl daňový doklad vystaven před tímto dnem, vzniká plátci povinnost přiznat daň k datu vystavení daňového dokladu.

    • 25. 2. 2013 8:07

      jitus01 (neregistrovaný) 90.182.130.---

      Re: Pořízení zboží z EU přelom roku a mě
      odpověď mi nešla zadat celá, je moc dlouhá, máte nějaký email?

    • 25. 2. 2013 15:02

      humanbeing (neregistrovaný) 46.13.89.---

      Re: Pořízení zboží z EU přelom roku a mě
      Ano, díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).