Hlavní navigace

Mikropodnik do 10. zam-ců

 • (neregistrovaný) 77.48.52.---

  10. 1. 2013 13:54

  Dobrý den,
  chtěli jsme žádat o dotace na firmu na stroj, ale bylo nám sděleno, že jsme vedeni v ARESu jako firma s počtem zaměstnanců 11-19, nejsme tudíž mikropodnik se zam-ci do 10 lidí. My máme ale ve skutečnosti pouze 7 zam-ců. Nevíte prosím někdo, kde toto změnit ? Na OSSZ nám sdělili, že do ARESu nevkládají data, nemůžou nám pomoct. Že se máme obrátit na ministerstvo financí nebo FÚ. Poradí prosím někdo , jak nás změnit na mikropodnik ? Moc moc děkuji

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 10. 1. 2013 18:39

   Iva12 (neregistrovaný) 176.102.128.---

   Re: Mikropodnik do 10. zam-ců
   Dobrý večer,
   musím říct, že Váš příspěvek mě zaskočil. Na webových stránkách ARES je přímo uvedeno:

   "Všechny údaje, které ARES zpřístupňuje, mají pouze informativní charakter a nemají charakter úřední listiny. Jejich výpis (prostřednictvím ARES) proto nemůže být použit jako průkazní materiál pro úřední jednání.
   Vzhledem k charakteru aplikace ARES nenese Ministerstvo financí odpovědnost za aktuálnost a úplnost údajů z databáze ARES ani za nepřetržitý provoz www aplikací pro zpřístupnění údajů z informačních systémů zdrojových registrů ani za korektnost a aktuálnost jimi zpřístupňovaných informací. Ministerstvo financí neodpovídá za případné škody způsobené použitím údajů získaných prostřednictvím aplikace ARES."

   Obrátila bych se znovu na toho, kdo Vám podal informaci o tom, že nemáte nárok na dotaci. Zkuste mu vysvětlit, že údaje v ARESu nejsou aktuální a jaká je skutečnost. Sama jsem vyřizovala několik žádostí o dotace, a co se počtu zam-ců týče, údaje jsem vyplňovala já sama.
   Pokud to nepůjde vyřídit takto, obrátila bych se na FÚ.
   Držím palce:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).