Hlavní navigace

směnky

• (neregistrovaný) 194.228.20.---

13. 1. 2013 18:16

dobrý den, zajímal by mě váš názor, slyšela jsem, že v poslední době se častěji používají směnky, ale nerozumím to v čem je to výhodné. Obecný příklad. Odběratel za mnou přijde, že nemá peníze a že mi dá směnku, takže bude mít delší splatnost a tím i já pouzději dostanu peníze, ano budu mít úrok ze směnky a více penez,ale když si odběratel vezme např. úvěr, mě dá peníze podle spaltnosti na faktuře, tak budu mít peníze hned což mi připadne lepší. Když přijmu směnku, pak zjitím, že potřebuji ty peníze, tak ji dám proplatit bance, ta si taky samozřejmě vezme peníze a poslední věc,když ten odběratel nakonec bance to nezaplatí, tak bude chtít banka po mě peníze zpátky? mě to připadne nevýhodné, zajímal by mě váš názor.děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 13. 1. 2013 18:43

P.C. (neregistrovaný) 89.190.74.---

Re: směnky
      Směnka, je-li správně vyplněna, může znamenat větší úspěch při vymáhání pohledávky a také je volně prodejná. KB např. požaduje podpis prázdné(!) směnky, když vám dává úvěr... Ovšem, kde nic není, ani čert nebere... a ani sebelépe vyplněná směnka vám peníze bez zdlouhavého papírování a soudů nepřinese.

Pro mne je směnka prvním signálem toho, že něco není v pořádku. Úvěr odběratele je jistotou, že zaplaceno dostanete a on je ještě navíc bankou prověřen, čímž se stává důvěryhodnější. Další možností jsou např. různé formy bankovních záruk.

• 13. 1. 2013 20:16

jablíčko (neregistrovaný) 194.228.20.---

Re: směnky
      děkuji za odpověď, chtěla jsem se informovat spíše ze zvídavosti než že bych chtěla něco takové podnikat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).