Hlavní navigace

Dohoda o provedení práce s cizincem z EU

• (neregistrovaný) 77.240.181.---

14. 1. 2013 12:38

Dobrý den,
    ráda bych se zeptala jaká jsou pravidla pro cizince z EU, který chce pracovat pro českou společnost (výdělek cca 4000/měsíc) na základě dohody o provedení práce? Vzniká povinnost odvádět zdravotní a sociální - respektive registraci k těmto orgánům? A jaké další náležitosti jsou povinné? - v jiném dotazu jsem se dočetla o podání dokumentu: Informace o nástupu občana EU na úřad práce... Předem velice děkuji za odpověď!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 1. 2013 16:37

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Dohoda o provedení práce s cizincem
      Nejedná se o cizince, ale občana EU.
      Dohodu ,pokud ji vykonává na území ČR platíte podle našich práv.předpisů - tedy - pojištění u DPP až od 10001.- výše.
      Ano, Podáváte na ÚP tzv. Informaci o nástupu občana EU.
      /Cizinec je pro ÚP jiná kategorie/.

• 8. 4. 2013 9:33

blanka1 (neregistrovaný) 46.13.11.---

Dobrý den, prosím moc o pomoc, mám vystavit DPP v angličtině na turkyni - Turecko není v EU. Je zaměstnaná na Turecké ambasádě v Praze (asistentka)
      Letěla do Turecka na SC, zaplatili jsme jí letenku.
      Čtu zde, že bych ji měla hlásit na úřadu práce, nejpozději v den nástupu,,, no, tak to jsem už prošvihla...
      DPP bude vyplacena v EUR,
      na dohodu bych napsala, že jí uhradíme letenku - tedy cestovní výdaje a bude to náklad firmy a stravné, teď mi vrtá v hlavě, jakým kurzem budu přepočítávat a jak uhradím daň, DPP bude - podle dostupných informací do 10 tis. v přepočtu na Kč.
      .. moc prosím, nemáte nějaké zkušenosti s takovým případem?
      děkuji moc za informace
      Blanka

• 8. 4. 2013 10:10

blanka1 (neregistrovaný) 46.13.11.---

Dobrý den, prosím moc o pomoc, mám vystavit DPP v angličtině na turkyni - Turecko není v EU. Je zaměstnaná na Turecké ambasádě v Praze (asistentka)
      Letěla do Turecka na SC, zaplatili jsme jí letenku.
      Čtu zde, že bych ji měla hlásit na úřadu práce, nejpozději v den nástupu,,, no, tak to jsem už prošvihla...
      DPP bude vyplacena v EUR,
      na dohodu bych napsala, že jí uhradíme letenku - tedy cestovní výdaje a bude to náklad firmy a stravné, teď mi vrtá v hlavě, jakým kurzem budu přepočítávat a jak uhradím daň, DPP bude - podle dostupných informací do 10 tis. v přepočtu na Kč.
      .. moc prosím, nemáte nějaké zkušenosti s takovým případem?
      děkuji moc za informace
      Blanka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).