Hlavní navigace

Pracující důchodce

  • (neregistrovaný) 81.25.16.---

    26. 1. 2013 15:07

    Pokud důchodce dále pracuje a odvádí soc. pojištění - nedochází po určité době odvodu pojištění k navýšení důchodu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2013 16:27

      inzinyrka (neregistrovaný) 46.33.112.---

      Re: pracující důchodce
      Pokud si důchodce požádá, dojde k přepočtu důchodu. Musí být splněny podmínky uvedené v zákoně o důchodovém pojištění č. 155/1995 Sb. § 34 odstavec 4 (a ty okolní taky, pokud měl zastavenou výplatu důchodu nebo pobíral jenom půlku).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).