Hlavní navigace

Roční zúčtování DoPP a HPP

• (neregistrovaný) 194.228.7.---

28. 1. 2013 8:54

Dobrý den, jak se na to prosím díváte? Zaměstnanec měl sjednanou dohodu o PP od 4.1.2012-29.2.2012. Práci na této dohodě fakticky skončil dříve, tj. 22.2.2012, od 23.2.2012 pracovní poměr. Skončil v listopadu 2012.
    Nový zaměstnavatel mu odmítl vyhotovit roční zúčtování, protože má překrývající příjmy z dohody a HPP, mzdová mi vrátila Potvrzení o zaměstnání, s tím, že mám Potvrzení předělat a napsat ukončení dohody 22.2., jinak mu roční zúčtování neprovede a pošle ho na FÚ.
    Jsem z toho mírně řečeno na rozpacích. Vždyť se nejedná o souběžný příjem od více zaměstnavatelů, příjem měl u nás, v únoru zdaněný dohromady a příjem z dohody je i na Potvrzení o sražených zálohách na dani. Kde je problém ...?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2013 8:58

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: roční zúčtování DoPP a HPP
      Problém je asi v tom, že jste mu vystavili 2 potvrzení o zdanitelných příjmech. Kdyby měl jen jedno, neměl by problém.

• 28. 1. 2013 9:06

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

osobně si myslím, že si mzdovka trochu vymýšlí - a naprosto zbytečně. V potvrzení o zd.př. se vůbec nepíší data smluv (DPP,PP), pouze zúčtováno v měsících...,Klidně by mohl mít 1 PP do půlky měsíce a od půlky měsíce 2.PP, při obou by měl podepsané prohl. Navíc tady jde o jednoho zaměstnavatele, klidně může mít PP i DPP současně.

• 28. 1. 2013 9:28

jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

Děkuji, já si to právě také myslím a potvrzení o příjmech měl vystavené jen jedno, kde byl souběh jak z DoPP, tak z HPP. Mám za to, že dohoda do 29.2. není na závadu ročnímu zúčtování ... :-(
      Mně to přijde spíše, že neví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).