Hlavní navigace

Vedlejší činnost

  • (neregistrovaný) 109.238.33.---

    28. 1. 2013 11:11

    Zdravím, prosím o radu : při zaměstnání podnikám a mám za lońský rok příjem jen 3500,-- Kč musím podat přiznání? nebo mi může zůčtovat zaměstnavatel? výdaje mám cca 900,-- Kč. Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2013 23:29

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: vedlejší činnost
      Máte příjem do 6 tis. Kč, takže nemusíte podat přiznání a můžete požádat zaměstnavatele o roční zúčtování daně. Přehledy o příjmech a výdajích OSVČ podejte.

    • 29. 1. 2013 10:49

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: vedlejší činnost
      Podle § 136/5 daňového řádu byste měla oznámit na FÚ, že Vám nevznikla daňová povinnost k dani z příjmů fyzických osob. Není na to žádný formulář, stačí na list papíru volným stylem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).