Hlavní navigace

Kontrola

  • (neregistrovaný) 89.177.102.---

    28. 1. 2013 22:09

    Dobrý den, kontrola z FÚ může chtít momentálně vidět nejstarší účto rok 2008? nebyla jsem ve ztrátě, měla jsem vždy kladný základ daně.
    Můžu starší roky vyhodit nebo může kontrolovat i ZP a SP ještě do starších let? jsem osvč.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 1. 2013 7:27

      m44 (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: kontrola
      FÚ může kontrolova třeba u DPH 10 let zpátky. Doměřovat potom 3 roky zpátky a počítá se od data povinnosti podat přiznání. Takže např. DPFO může ještě teď, do konce března, kontrolovat a doměřovat rok 2009.

    • 29. 1. 2013 7:44

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: kontrola
      ale pro rok 2009 snad platí ještě lhůty dané ZSDP? takže do 31.12.2012

    • 29. 1. 2013 8:58

      m44 (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: kontrola
      Jestli jsem dobře porozuměla daňovému řádu, tak podle jeho přechodných ustanovení, tj. § 264 odst. 4, se lhůta, která započala podle ZSDP, ale neskončila před účinností daňového řádu, nadále řídí podle daňového řádu, což je v tomto případě § 148.

    • 29. 1. 2013 9:02

      alli (neregistrovaný) 88.81.71.---

      Re: kontrola
      ano, ale v §264 odst. 4 se uvádí "okamžik počátku běhu této lhůty určený podle dosavadních právních předpisů zůstává zachován", a ten byl 31.12.2009

    • 29. 1. 2013 9:54

      m44 (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: kontrola
      A hergot, asi máte opravdu pravdu. Tak jen pro upřesnění, ať se v tom konečně vyznám:
      příjmovka:
      rok 2009 - počátek 31.12.2009, konec 31.12.2012;
      rok 2010 - počátek ?, konec ?;
      rok 2011 - počátek 31.3.2012, konec 31.3.2015.

      Můžete mi, prosím, doplnit ty otazníky? Děkuji.

    • 29. 1. 2013 10:49

      alli (neregistrovaný) 88.81.71.---

      Re: kontrola
      >>>>>>>Dobrý den, kontrola z FÚ může chtít momentálně vidět
      >>>>>>>nejstarší účto rok 2008? nebyla jsem ve ztrátě, měla
      >>>>>>>jsem vždy kladný základ daně.
      >>>>>>>Můžu starší roky vyhodit nebo může kontrolovat i ZP a
      >>>>>>>SP ještě do starších let? jsem osvč.
      >>>>>>FÚ u Vás může kontrolovat DP za roky 2010 a 2011.
      >>>>>
      >>>>>FÚ může kontrolova třeba u DPH 10 let zpátky.
      >>>>>Doměřovat potom 3 roky zpátky a počítá se od data
      >>>>>povinnosti
      >>>>>podat přiznání. Takže např. DPFO může ještě teď, do
      >>>>>konce března, kontrolovat a doměřovat rok 2009.
      >>>>ale pro rok 2009 snad platí ještě lhůty dané ZSDP?
      >>>>takže do 31.12.2012
      >>>
      >>>Jestli jsem dobře porozuměla daňovému řádu, tak podle
      >>>jeho přechodných ustanovení, tj. § 264 odst. 4, se
      >>>lhůta, která započala podle ZSDP, ale neskončila před
      >>>účinností daňového řádu, nadále řídí podle daňového
      >>>řádu,
      >>>což je v tomto případě § 148.
      >>ano, ale v §264 odst. 4 se uvádí "okamžik počátku
      >>běhu
      >>této lhůty určený podle dosavadních právních předpisů
      >>zůstává zachován", a ten byl 31.12.2009
      >
      >A hergot, asi máte opravdu pravdu. Tak jen pro
      >upřesnění, ať se v tom konečně vyznám:
      >příjmovka:
      >rok 2009 - počátek 31.12.2009, konec 31.12.2012;
      >rok 2010 - počátek 1.4.2011, konec 1.4.2014;
      >rok 2011 - počátek 31.3.2012, konec 31.3.2015.tady taky 1.4.2012 a konec 1.4.2015 - Tříletá lhůta pro stanovení daně podle DŘ začíná běžet dnem, v němž uplynula lhůta pro podání řádného daňového přiznání
      >
      >Můžete mi, prosím, doplnit ty otazníky? Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).