Hlavní navigace

DPP - Potvrzení o zdanitelných příjmech

  • (neregistrovaný) 193.85.23.---

    29. 1. 2013 10:57

    Můžete mi prosím poradit s jednou konlrétní věcí: v létě byla v naší firmě zaměstnaná slečna (studentka) na 3 měsíce na DPP (odměna vždy nad 5 000) první měsíc mi nepodepsala prohlášení a byla odvedena daň. Další dva měsíce prohlášení podepsala, tudíž sleva.... teď ale si nejsem jistá, jestli ji mám vystavit potvrzení o příjmu jen na ten jeden měsíc, kdy nepodepsala? Chce si nechat od fú vrátit daň. Bude to tak správně? Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 1. 2013 11:10

      Maxx (neregistrovaný) 82.209.12.---

      Re: DPP - Potvrzení o zdanitelných příjm
      vystavíte na všechny příjmy, ze kterých byla sražena zálohová dań - tedy na všechny měsíce.

    • 29. 1. 2013 11:18

      Marie2 (neregistrovaný) 193.85.23.---

      Re: DPP - Potvrzení o zdanitelných příjm
      Musím tedy vystavit na 7/12 a v potvrzení uvést "nepodepsal" a na měsíce 8/12 a 9/12 "podepsal" prohlášení ?

    • 29. 1. 2013 11:21

      tom1 (neregistrovaný) 82.117.130.---

      Re: DPP - Potvrzení o zdanitelných příjm
      myslím si, že to rozepisovat nemusíte, to zda podepsal nebo nepodepsal se projeví na výši zálohy, která mu byla sražena a která je na potvrzení uvedena

    • 29. 1. 2013 11:32

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: DPP - Potvrzení o zdanitelných příjm
      Podle mne musí, protože podle toho se pozná, jestli je anebo není povinnost podávat DP.
      Záleží na tom, kdy podepsala prohlášení poplatníka, to je možno podepsat do 30 dnů od nástupu a nebo dodatečně do 15.2. násl. roku. Jestli to bylo do 30 dnů od nástupu, tak byla splněna podmínka, že bylo podepsané prohlášení, byla sice srážena zálohová daň , ale není povinnost podávat DP. Pokud ale v jednom měsíci nebylo podepsané prohlášení a byla srážena zálohová daň, tak potom je povinnost podávat DP.
      § 38g ZD
      Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti a funkční požitky podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců. Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).