Hlavní navigace

Paušální výdaje

• (neregistrovaný) 109.108.98.---

30. 1. 2013 9:06

Maminky založily občanské sdružení, kde hlídají předškolní děti. Nyní si dělají daňové přiznání a nemají žádné prokázané výdaje. Mohou použít paušální výdaje? Kolik procent? Jedná se o mimoškolní výchovu a zájmovou činnost předškolních dětí. Děkuji všem za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2013 9:19

juklik (neregistrovaný) 193.84.207.---

Re: paušální výdaje
      Myslela jsem,že občanské sdružení podávají daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob a tam nejsou žádné paušální výdaje

• 30. 1. 2013 9:35

Sooňa (neregistrovaný) 109.81.226.---

Občanské sdružení si žádné paušální výdaje nikdy uplatnit nemůže. Samotné účtování a poté sestavení daň. přiznání není tak lehké, jak obvykle říká, doporučuji min. základní knihy z vydavatelství ANAG http://www.anag.cz/uctova-osnova-ceske-ucetni-standardy-pro-ucetni-jednotky-u-kterych-hlavnim-predmetem-cinnosti-neni-podnikani-nevydelecne-organizace-187-postupu-uctovani/d-73741/

• 30. 1. 2013 9:43

Johana

Účtování občanského sdružení je úplně na palici, myslím , že se musí dělat podvojné účetnictví (jestli se to za posledních asi 5 let nezměnilo). Já ho dělám a tak jsem ve slabé chvilce jednomu sdružení kývla na vedení, sčítající se tam hrušky s jablkama, nakonec to dopadlo tak, že jsme došli na FÚ za paní ke které sdružení patřilo a ona nám pomohla. Rozhodně to není vůbec logické :o((

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).