Hlavní navigace

Jak zpětně Dph

  • (neregistrovaný) 88.83.248.---

    30. 1. 2013 11:37

    Jak zpětně můžu nárokovat Dph 3 roky?Může se ale i na přelomu roku?Fa došla po odevzdání daň.přiznání v lednu,to stejné pokl.doklad z prosince až na konci ledna.Tvrdí mi,že snad po zdaň.období to nejde nebo dřív nešlo,ale nevím podle jakého par. a proč?Chtěla bych konečně mít jasno ,děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2013 11:41

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: jak zpětně Dph
      od původního DUZP můžete uplatnit nárok na odpočet na ř. 40,41
      i se starou sazbou 3 roky zpětně

    • 30. 1. 2013 11:47

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: jak zpětně Dph
      můžete uplatnit po 3 roky kdykoliv a žádný přelom roku Vás nezajimá.§73/3
      Pouze pokud máte plnění podlehájící krát. koeficientu, tak máte povinnost se vrátit do kalendářního roku, ale jen u revers charge (73/4).
      U tuzemských plnění toto postrádá smysl, protože nárok je až držením doklladu.

    • 30. 1. 2013 12:05

      ili (neregistrovaný) 88.83.248.---

      Re: jak zpětně Dph
      No tak to asi platilo dříve u toho koeficientu a tak to má v paměti,takže teď pouze u revers charge se sleduje konec roku.
      Díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).