Hlavní navigace

Money - různé sazby DPH

• (neregistrovaný) 213.211.34.---

31. 1. 2013 7:49

Dobrý den, kdo prosím pracujete s Money můžete mi poradit, jak účtovat vyúčtovací fa na publikace,kdy jsou na fa jednotlivé položky publikací ve třech sazbách DPH 10,14 a 15%. Dát do jedné 15% a upravit částku korekcí? Když jsem chtěla zadat jednotlivé poblikace jako položky fa, tak to nabízí jen jednu sazbu 15%. Děkuji moc za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 1. 2013 8:11

Maxx (neregistrovaný) 89.103.220.---

Re: Money - různé sazby DPH
      Včera jsme se snažily zadat fakturu s 20 a 21 %. Jinak než přes korekce to nešlo. Tak zkuste taky tak.

• 31. 1. 2013 8:45

sedova (neregistrovaný) 213.211.34.---

děkuji, ještě vám přepošlu odpověď z "podpory money" jestli to pochopíte, já tomu moc nerozumím.

odpověď na dotaz: fakturu s více sazbami DPH lze zadat tak, že řádek v aktuální sazbě DPH zadáte normálně, řádek s dalšími sazbami DPH lze rozdělit na typ ceny Jen základ a Jen DPH, kde v sazbě DPH uvedete aktuální sníženou sazbu DPH a do popisu položky napíšete, že se jedná o sazbu DPH v jiné sazbě.

• 31. 1. 2013 8:50

Maxx (neregistrovaný) 89.103.220.---

Ano, rozumím tomu (a tohle nás nenapadlo).
      V závzaku přidáte položku - tam se dá volit, jestli zadáváte cenu s DPH, bez, jen základ a jen DPH a pak volíte sazbu.
      Rozdělíte jednu položku vlastně na 2 - základ půjde samostatnou položkou (částka základu daně, vyberete jen základ a druhá jen DPH)
      MOžná by tohle byl lepší způsob, když tam máte 2 sazby (a zřejmě ještě odpočet zálohy).

• 31. 1. 2013 8:53

sedova (neregistrovaný) 213.211.34.---

děkuji za vysvětlení a vyzkouším to.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).