Hlavní navigace

Pozemek ve zjednodušené evidenci-spěchá!

  • (neregistrovaný) 213.168.183.---

    31. 1. 2013 16:44

    Prosím vás, zahrnuje se pozemek ve zjednodušené evidenci do daňového přiznání majitele (když na něm hospodaří agro-družstvo)? Jak zjistím, o jaký druh pozemku se jedná - zda orná půda, trvalý travní porost atd.? Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 1. 2013 17:51

      JitkaOstrava (neregistrovaný) 89.103.116.---

      Re: Pozemek ve zjednodušené evidenci-spě
      § 3 odst.2 zákona č.338/1992 Sb., o dani z nemovitostí ve znění pozdějších úpraví

      Poplatníkem daně z pozemků u pronajatých pozemků je nájemce, jde-li o pozemky
      a) evidované v katastru nemovitostí zjednodušeným způsobem,
      b) spravované Pozemkovým fondem České republiky nebo Správou státních hmotných rezerv, nebo
      c) převedené na základě rozhodnutí o privatizaci na Ministerstvo financí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).