Hlavní navigace

Bonus na dítě

  • (neregistrovaný) 217.11.231.---

    1. 2. 2013 17:05

    Dobrý den, prosím, žena na rodičovské dovolené pobírá rodičovský příspěvek a má příjem z pronájmu bytu - jiné příjmy nemá. Náleží jí také bonus na dítě při příjmech z pronájmu?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2013 17:10

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: bonus na dítě
      § 35c ZD
      Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem podle § 6, 7, 8 nebo § 9 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy stanovené pro zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou k počátku příslušného zdaňovacího období a neupravené s ohledem na odpracovanou dobu a další okolnosti, podle zvláštního právního předpisu upravujícího výši minimální mzdy (dále jen "minimální mzda"); u poplatníka, který má příjmy pouze podle § 9 nesmí výdaje převýšit tyto příjmy.

    • 3. 2. 2013 9:09

      majka6

      Re: bonus na dítě
      >>Dobrý den, prosím, žena na rodičovské dovolené pobírá
      >>rodičovský příspěvek a má příjem z pronájmu bytu -
      >>jiné příjmy nemá. Náleží jí také bonus na dítě při
      >>příjmech z pronájmu?
      >>Děkuji.
      >
      >
      >§ 35c ZD
      >Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve
      >zdaňovacím období měl příjem podle § 6, 7, 8 nebo § 9 alespoň
      >ve výši šestinásobku minimální mzdy stanovené pro
      >zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou k počátku
      >příslušného zdaňovacího období a neupravené s ohledem na
      >odpracovanou dobu a další okolnosti, podle zvláštního
      >právního předpisu upravujícího výši minimální mzdy (dále jen
      >"minimální mzda"); u poplatníka, který má příjmy pouze
      >podle § 9 nesmí výdaje převýšit tyto příjmy.

    • 3. 2. 2013 9:30

      majka6

      Re: bonus na dítě
      Dobrý den, prosím o kontrolu, pokud je příjem pouze z pronájmu, tak u § 9 nesmí výdaje převýšit příjmy. Mám příjmy 49.200,-- výdaje 5.120,-- dostávám se pod 48.000,-- limit pro vyplacení bonusu na dítě, ale všechny kalkulačky, které jsem našla mi ukazují, že mám nárok na bonus, může mi někdo poradit. Děkuji.

    • 3. 2. 2013 11:01

      HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

      Re: bonus na dítě
      Počítá se hrubý příjem, tzn . že nárok na bonus máte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).