Hlavní navigace

Přiznání k dani z příjmu fyz.osoby

  • (neregistrovaný) 85.70.125.---

    2. 2. 2013 18:13

    mám kamaráda ketrý je ze Slovenska ,ale pracuje tady v Praze na Ž.LIST.
    dělá si dan.přiznání jako živnostník procenty,prý musí dělat k tomu výsledovku a rozvahu,jak to má tedy dělat.Má podnikání v Praze,bydliště v Bratislavě. Aby to bylo jednodušší.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2013 12:04

      anonymm (neregistrovaný) 188.134.231.---

      Re: přiznání k dani z příjmu fyz.osoby
      Pokud má DE, těžko může dělat výsledovku a rozvahu, to jsou "produkty" účetnictví. Asi došlo k nedorozumění, ne?

    • 4. 2. 2013 14:15

      v.e.n.d.y.

      Re: přiznání k dani z příjmu fyz.osoby
      Zákon o účetnictví, §1,odst 2 - zahraniční osoby musí vést účetnictví

    • 5. 2. 2013 14:56

      anonymm (neregistrovaný) 188.134.231.---

      Re: přiznání k dani z příjmu fyz.osoby
      Děkuji, zase jsem se něco přiučila. Tohle mi opravdu uniklo, stále se musíme učit. Díky že tady jste a podělíte se s námi o Vaše znalosti.

    • 5. 2. 2013 19:14

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: přiznání k dani z příjmu fyz.osoby
      ... a na konci odstavce 2 je od 1.1.2011 větička: "Ustanovení písmen d) až h) se použijí i pro zahraniční fyzické osoby.".

      To znamená, že pro zahraničn fyzické osoby platí stejné podmínky, jako pro české FO, a mohou vést DE.
      Pokud je kamarád Slovák zapsaný v OR nebo vede Ú po dobu kratší let, pak musí vést účetnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).