Hlavní navigace

Vyúčtování daň.závislá činnost

  • (neregistrovaný) 84.42.141.---

    3. 2. 2013 14:58

    Firma každý měsíc vyplácela daňový bonus zaměstnanci, ale na FÚ nedával měsíčně žádost o vrácení. Teď uděláme daňové přiznání, kde se to napočítá za celých 12 měsíců. Prosím musíme podávat žádost na vrácení ? Nebo máme podat za každý měsíc zvlášť zpětně?

    Moc děkuji !!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2013 16:36

      JIndra1 (neregistrovaný) 90.178.136.---

      Re: Vyúčtování daň.závislá činnost
      v ročním vyúčtování daně zpříjmů FO za naměstnance vám vyjde přeplatek, k tomu přiložíte žádost o vrácení přeplatku, jelikož bez ni vám nicnevrátí.

    • 3. 2. 2013 18:00

      Samanta (neregistrovaný) 84.42.141.---

      Re: Vyúčtování daň.závislá činnost
      Ta žádost je podle par. 35d odst.5 ? Tam mě ale zaráží, že je za měsíc. Musím tedy podat za každý měsíc zvlášt nebo Žádost podle par. 35d odst. 9?

    • 3. 2. 2013 19:54

      HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

      Re: Vyúčtování daň.závislá činnost
      Nemusíte. Stačí napsat klasickou jednu žádost o vrácení celkového přeplatku. Z vyúčtování je jasně vidět, jak přeplatek vznikl. žádost podle §35d odst.5 se podává v průběhu roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).