Hlavní navigace

Přiznani k DPH a Výpis z evidence

 • (neregistrovaný) 85.70.21.---

  5. 2. 2013 12:30

  Dobrý den,
  měl bych dotaz, resp. dva dotazy :
  1) je možné podat přiznání k DPH ve formátu pdf-podle mého jednoznačně ano
  2) pokud jse součástí i výpis z evidence, pak musí výpis z evidence ověřen přes portál daňové správy ve formátu xml, nicméně vlastní daňové přiznání může být stále ve formátu pdf.
  Odvolávám se na dřívější zkušenosti a též na daňový řád, který připouští možnost podání tuším v par. 72 s tím, že formát pdf je podle mého názoru v pořádku. U výpisu z evidence je tento formát omezen na xml. Nicméně žádný předpis mi neukládá povinnost dávat též přiznání k DPH ve formátu xml, nebo se pletu?
  Děkuji.
  Lad

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 2. 2013 12:49

   jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

   Re: Přiznani k DPH a Výpis z evidence
   pletete
   tisk, nebo
   http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/cds/Pokyn_D-349.pdf

  • 5. 2. 2013 16:41

   Lad (neregistrovaný) 85.70.21.---

   Re: Přiznani k DPH a Výpis z evidence
   Dobrý den, ne nepletu, podle mého pokyn řeší podání elentronicky 72 ods 3 (což jsou-dle mého názoru výpisy z evidence), kde bych souhlasil, nicméně klasické přiznání k DPH můžu postupovat dle par.1, neboť formát pdf splňuje, že údaje jsou shodné s tiskopisem..
   Zeptal bych se obráceně, podle vašeho názoru tedy není možné zasílat přiznání ve formátu pdf ať už mailem se zaručeným podpisem, či stejné přes datovou schránku, kdy datová schránka nahrazuje zaručený elektronický podpis? To by se pak týkalo všech přiznání ať již silniční daně, DPH, spotřební daně... Přeci nemůže být rozdíl v podání vytištěné z pdf dokumentu podaného osobně a zaslaného datovou zprávou.
   Děkuji

  • 6. 2. 2013 8:04

   jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

   Re: Přiznani k DPH a Výpis z evidence
   Pro nás je to nepochopitelné. Výklad daň. poradce odst 1- vytisknu a doručím vytištěné, nebo odstavec 3. Jiné podání je neplatné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).