Hlavní navigace

Vypořádací podíl - s.r.o.

  • (neregistrovaný) 77.48.106.---

    5. 2. 2013 14:18

    pokud vyplácím vypořádací podíl (úmrtí společníka) - odvádím 15% srážkovou daň firma
    - pokud ale jeden ze společníků zemřel, obchodní podíl přešel na dědice a druhý ze společníků tento podíl od nich odkoupí odvádí srážkovu daň dědicové? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2013 15:03

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: vypořádací podíl - s.r.o.
      To ale není vypořádací podíl, to je prodej obchodního podílu v s.r.o., kdy si uvede prodávající tento příjem ve svém daňovém přiznání v § 10-ostatní příjmy, tam žádná srážková daň není.

    • 5. 2. 2013 15:19

      marcela n. (neregistrovaný) 77.48.106.---

      Re: vypořádací podíl - s.r.o.
      Ano, napsala jsem to nesrozumitelně:
      - dědicové zdědili obchodní podíl a buď zůstanou a nebo do 3 měsíců se rozhodnou, že nechtějí vykonávat společníka po zemřelém a poté bude vyplacen vypořádací podíl po zemřelém - a tady by firma vyplácena vypoř.podíl a odvedla 15% srážkovou daň.
      - pokud ale dědic vstoupí do firmy a stane se společníkem poté bude chtít ale tento podíl prodat tak zdaňuje ve svém daňovém přiznání? Pochopila jsem správně? Moc děkuji

    • 5. 2. 2013 18:49

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: vypořádací podíl - s.r.o.
      Ano, pochopila

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).