Hlavní navigace

Povinnosti zaměstnavatele

  • (neregistrovaný) 88.101.125.---

    6. 2. 2013 10:09

    Má zaměstnavatel povinnost zajistit na pracovišti pitnou vodu?
    Popř. prosím o odkaz na zákon.
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2013 16:38

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: povinnosti zaměstnavatele
      Povinnost zaměstnavatele zajistit, aby byla pracoviště zásobena vodou vyplývá zejména ze zákona č. 309/2006 Sb., zákon o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, v platném znění.

      Další požadavky vyplývají například z nařízení vlády č. 361/2007 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci, konkrétně z ustanovení § 53. Z tohoto ustanovení vyplývá, že prostor určený pro práci musí být zásoben pitnou vodou:

      a) pro potřeby pití zaměstnance

      b) pro zajištění předlékařské pomoci (první pomoc, ošetření)

      c) pro zajištění osobní hygieny zaměstnance (teplá tekoucí voda)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).