Hlavní navigace

Návrat do stejného zaměstnání

  • (neregistrovaný) 80.251.241.---

    6. 2. 2013 12:40

    Dobrý den,
    bývalý zaměstnanec, který u nás skonči k 31.1.2012 (smlouvu měl již na neurčito), se k nám vrací teď v únoru. Dostane smlouvu na určito s dvojím prodloužením? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2013 12:48

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Návrat do stejného zaměstnání
      O tom přece rozhoduje zaměstnavatel , nikoli fórum na internetu !!??

    • 6. 2. 2013 13:05

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: Návrat do stejného zaměstnání
      jestli mám chápat - smlouvu měl již na neurčito - tak, že už byl PP na dobu určitou prodloužen 3x , tak potom platí ZP §39:
      Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba 3 let, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami se nepřihlíží.

      z dotazu není zřejmé, zda a kolikrát byl PP na dobu určitou v minulosti

    • 6. 2. 2013 13:16

      Karla6 (neregistrovaný) 80.251.241.---

      Re: Návrat do stejného zaměstnání
      Ano měl na neurčito, ale prodlužování v roce 2012 (dle nového ZP) nebylo. Prodlužování smluv probíhalo v letech předešlých. v roce 2012 skončil u nás PP. Jedná se mi o to, jestli může mít smlouvu na určito. Děkuji

    • 6. 2. 2013 13:21

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Návrat do stejného zaměstnání
      proč by nemohl ? Ten § 39 podle mne pro tuto situaci nelze použít, protože od 1.1.2012 je nový režim, co bylo předtím za dobu určitou se nepočítá, protože končil v režimu doby neurčité a doba určitá byla pouze v době PŘED platností novely ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).