Re: Péče o staršího člověka
Myslím, že příspěvek na péči teď spadá do kompetence kontaktního místa na Úřadu práce. Platilo, že se hospitalizace hlásí do 8 dnů, ale příspěvek se přestával vyplácet jen při hospitalizaci delší než 1 měsíc. Pokud byste přestala být osobou pečující, doporučuji nahlásit se na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, aby za vás stát dál platil ZP a nemusela jste si ho platit sama.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Poplatky za rozhlas a TV se ruší. Nahradí je stát. Lidé mohou přispívat doborovolně
Důležitý dokument pro seniory. Kdy budete potřebovat potvrzení o důchodu
Finanční správa upřesnila, kdy si podnikatelé mohou uplatnit odpočet DPH
Stát chce mít páku na ceny benzínu a nafty. Vláda schválila nový zákon
Evoluce hypoték: Jak se z antické zástavy stal pilíř moderní ekonomiky
Za švarcsystém už nemá hrozit pokuta pracovníkům, ale jen zaměstnavatelům
6. 2. 2013 20:17
Dobrý den, pečuji o staršího člověka, za kterou beru i peníze, a tudíž normálně nepracuji. Chtěla jsem se zeptat, kdyby náhodou toho člověka hospitalizovali do nemocnice, musím se někde hlásit - zdravka, soc. poj.? Nebo co mám v tom případě dělat? budou mi i tak chodit dávky?