Hlavní navigace

Nemoc-invalida III.stupně-konec PP

• (neregistrovaný) 78.136.159.---

6. 2. 2013 21:36

Dobrý den,
    máme zaměstnance, který je invalida I.stupně. Zažádal o invalidní důchod III.stupně. Už třičtvrtě roku marodí. Posílali jsme marodní lístek k 31.lednu na OSSZ a na základě toho jemu a doktorovi volali, že už mu nebudou vyplácet nemocenské dávky, že je k 6.lednu ukončují, protože od 7.ledna bude mít ten důchod III.stupně. Volali mu to dnes 6.února. A že rozhodnutí mu přijde teprve z Prahy. Co ted s tím? Jak mám evidovat zaměstnance od 7.ledna - do práce nechodil, pro nás byl nemocen. A v plánu je, že s ním bude ukončen pracovní poměr, jakmile dostane ten důchod. On s tím souhlasí. Jak to mám ted udělat zpětně k 6.lednu? Jak ukončit pracovní poměr, oznámit OSSZ a ZP zpětně, že 6.ledna skončil?? Když je 6.února a já nemám oficiálně nic v ruce. Momentálně mám jen konec marodního od doktora, který tedy ukončil marodní dle pokynů OSSZ.
    Děkuji za radu, jak z toho nejlépe vyklouznout a správně.
    Veronika.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2013 12:06

Ira (neregistrovaný) 84.244.65.---

Re: nemoc-invalida III.stupně-konec PP
      Domluvte se zaměstnancem, že si požádá o neplacené volno ode dne 7.1.2013, může ho mít do té doby, než obdrží doklad o III. , jakmile obdržíte doklad o III. provedete odhlášení s tím, že dáte kopii rozhodnutí. Udělala jsem ¨to stejně vloni. Příjem žádný nemá a i kdyby měl, odvádí se jak ZP i soc. poj. ze skutečných příjmů. Podepíšete vzájemnou dohodu o ukončení ke dni ..../až to přijde/.

• 7. 2. 2013 14:51

Veroni (neregistrovaný) 78.136.177.---

Děkuji za zkušenost. A já ho odhlásím od ZP a SP k tomu 6.lednu anebo k datu, kdy dostanu to rozhodnutí do ruky?
      A on nebude platit ZP z min.mzdy při neplaceném volnu?
      Děkuji Veronika

• 7. 2. 2013 15:42

Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

K datu, kdy s ním ukončíte poměr.
      ZP z min. mzdy platit nebude, protože je za něj plátcem stát - je invalida I. stupně - jak píšete (zatím).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).