Hlavní navigace

Příjmy z pronájmu bytu

  • (neregistrovaný)

    6. 2. 2013 21:58

    Od července pronajímám byt, jsem nezaměstnaný, vedený na ÚP již delší dobu. Krom pronájmu nemám žádné příjmy za rok 2012.

    Spolu s nájemným mi byla od pronajímatele uhrazena kauce k zajištění veškerých nároků pronajímatele vyplývajícíh z nájemního vztahu. Je tato kauce předmětem daně z příjmu?

    A pokud mám jen příjem z pronájmu, mohu sii uplatnit odpočet na popaltníka?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2013 22:40

      Zdena R (neregistrovaný)

      Re: Příjmy z pronájmu bytu
      Pokud je to opravdu kauce, nikoliv záloha na nájemné, tak není předmětem daně z příjmů.

      Můžete si uplatnit slevu na poplatníka.

    • 12. 2. 2013 18:01

      Mac (neregistrovaný)

      Re: Příjmy z pronájmu bytu
      prosim a jak zdanit, když vybírám zálohy. Ty bych měla vest mimo příjem a vyúčtovat oproti skutečnosti. ale budu je mít vyúčtované až např. v dubnu ? a vznikne např. přeplatek ? kdy budu danit přeplatek ? jak se toto řeší ? Příjem bude pouze nájem, který mi přišel v 2012 na účet a zálohy povedu jen evidenčně. Ještě prosím, pokud to dělám pro známého,co mám od něj chtít ohledně prokázaných příjmu z pronájmu ? výpisy z banky nebo nějkaé potvrzení od něj ?

    • 12. 2. 2013 20:41

      Zdena R (neregistrovaný)

      Re: Příjmy z pronájmu bytu
      Zálohy na služby veďte mimo daňové příjmy. Pokud vznikne v dubnu přeplatek, tak jej nájemníkovi vrátíte (na účet nebo v hotovosti proti podpisu).
      Podle mého názoru nemusí příjmy prokazovat, stačí, že je přizná. Vedu jenom seznam příjmů podle ústní informace pronajímatele. On je zodpovědný za to, že přiznal příjmy ve správné výši a potvrzuje to podpisem daňového přiznání. Pokud mu nájemníci platí na účet, tak ať si schová výpisy.

    • 12. 2. 2013 20:59

      Mac (neregistrovaný)

      Re: Příjmy z pronájmu bytu
      jejda, me vubec nenapadlo, ze bych jim ty penize vratila a jelo by se od nuly dal...., jsem uz mimo...
      Aha, takze vy si necháte pouze od něj potvrdit, že chce přiznat takove příjmy z pronájmu a výpisy po něm nechcete kontrolovat...., nechavate na něm. Rozumim a moc děkuji za navedeni....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).