Hlavní navigace

Uplatnění daň.zvýhodnění-potvrzení

  • (neregistrovaný)

    7. 2. 2013 10:59

    Dobrý den. Zaměstnanec donesl loni potvrzení, že manželka nebude uplatňovat daň. zvýhodnění na dceru a to od 1.3.2012 na neurčito. Musím já po manželce zaměstnance letos požadovat, že jej skutečně v tom roce 2012 neuplatňovala? Nebo to jedno prohlášení vystavené na neurčito mi stačí až do doby kdy napž.změní zaměstnavatele?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2013 11:10

      mfk (neregistrovaný)

      Re: uplatnění daň.zvýhodnění-potvrzení
      Dobrý den,
      já si nechávám každý rok podepisovat buď čestné prohlášení - když nepracuje, nebo je veden na UP, nebo potvrzení od zaměstnavatele.
      Je to pelší hlavně pro vás na dokazování.
      Nic nenechávejte náhodě.
      Ale nevím jestli je to povinné.
      Prostě až to po vás bude chtít finančák, tak je lepší mít každý rok. A v případě dítěte nad 18, chci každý školní půlrok, potvrzení, že studuje.
      Věřte, že zaměstnanci vám nic jen tak od sebe neřeknou.
      Pěkný den

    • 7. 2. 2013 11:21

      Katka2 (neregistrovaný)

      Re: uplatnění daň.zvýhodnění-potvrzení
      Manželka nemůže začít uplatňovat bez potvrzení od vás .

    • 7. 2. 2013 11:30

      začátečník2 (neregistrovaný)

      Re: uplatnění daň.zvýhodnění-potvrzení
      To chápu, takže když mi to napsali z její práce na neurčito, tak to platí dokud to neodvolá. Tudíž když to nechce po mně, tak jí to nemohou v její práci uplatňovat. Spíše se mi jedná o to, jak to funguje v praxi - jestli to takhle vezme finančák a není třeba to každoročně vyžadovat, že to skutečně za předchozí rok neuplatňovala. Že skutečně stačí jednou potvrzení pro xx let.

    • 7. 2. 2013 11:37

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: uplatnění daň.zvýhodnění-potvrzení
      ano, stačí to jednou na neurčito. Každý rok byste požadovala, pokud by tam bylo časové omezení, pokud není, platí do změny.

    • 7. 2. 2013 11:39

      mfk (neregistrovaný)

      Re: uplatnění daň.zvýhodnění-potvrzení
      Paní Katka má v tomhle pravdu,ale kdo vám zaručí, že jejich účetní všechno ví a zná, a bude vědět, že potřebuje od vás potvrzení zaměstnance (manžela)?
      Já zastávám názor, opakování matka moudrosti. Už mi to vícekrát pomohlo, bohužel s tímto přesným příkladem jsem se ještě nestkala, protože v každém prohlášení poplatníka na slevu na dani a daňovém zvýhodnění mám na každý rok dokument potvrzený.

      Jak chcete, nebo si zkuste přímo zavolat na finančák a pak můžete dát vědět, jak to dopadlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).