Re: potvzrení o studi
>>Dobrý den,
>>
>>pokud bude mít potvrzení o studiu únorové datum, lze
>>uplatnit pro slevu na dítě už v lednové výplatě???
>>PP už od 2012 - ale nebylo uplatňováno, nyní to má
>>být
>>poprvé.
>>
>>moc děkuji
> Pokud se nejedná o zahájení studia, tak až od
>násl.měsíce po doručení, tedy od března. Srovnáte v ročním
>zúčtování za leden a únor.
>Je dobré vědět , proč neuplatňovali v r.2012 a kdy
>začalo studium,a o jakou školu jde(SŠ, VŠ)
Děkuji!!
za rok 2012 nechtěl podepsat - nástup až 12/12 + ič. Nyní chce uplatňovat měsíčně.
mohu za leden uplatnit slevu na poplatníka???, pokud bude datum prohlášení lednové, pokud únorové - až za mzdy za únor??? (nebo jak tady platí datum podpisu 15.2., když 2012 neuplatňoval
a potvrzení o studiu tedy až ve výplatě za březen???
děkuji moc za doplnění
>
>
>
>
Re: potvzrení o studi
latňovali v r.2012 a kdy
>>začalo studium,a o jakou školu jde(SŠ, VŠ)
>
12 nechtěl podepsat - nástup až 12/12 + ič.
í chce uplatňovat měsíčně.
u za leden uplatnit slevu na poplatníka???, pokud
e datum prohlášení lednové, pokud únorové - až za
y za únor??? (nebo jak tady platí datum podpisu
5.2., když 2012 neuplatňoval
zení o studiu tedy až ve výplatě za březen???
>>Pokude byl celý rok jen u Vás, tak může dodat. podepsat Prohl. za rok 2012 do 15.2., pokud měl vyšší příj. než 5000,- měsíčně, měl zálohové daně.Kdyby měl někde ( př. nemoc a menší příjem než 5000, měl srážkovou daň,musela byste to přepočítat. Sice je stejná 15 % daň, ale u záloh. se zaokrouhluje daň.zákl. na sta nahoru a u srá. se nezaokrouhluje nic.
Za I/2013 pokud podepíše v lednu, tak bude mít slevu na sebe už od ledna, pokud až v únoru ( není to případ 30 dnů od nástupu), tak až od února.( leden se pak strovná v ročním zúčtování za 2013, pokud podepíše opět nejpozději do 15.2. )
dodatečně za leden.
K potvrz. o studiu bych se opakovala, nevím, zda je to zaháj. studia či ne, nebo zda pokrač. po přeruš. nebo zda byl v r.12 také vyživ. osobou. Pokud byl, tak může do 15.2.2013 uplatnit i zpět. na toto dítě, pokud splňuje ost. podm. ( věk, nikdo jiný neuplatň. dá potvrz. školy od-do kdy byl stud.a které školy (VŠ ?) který roč., jak skončil, pokud skončil ( přeruš. nebo vylouč. - vše je pak jinak.). Je-li to na Vás moc , tak v klidu, on si může pak 3 roky dozadu podat DP a vyčíslit příp.nárok na slevu na FÚ.
Takže ještě jednou - pokud dítě zahájilo letos,tak od měs. zaháj. studia má nárok na ten měsíc ( např. zahájil během ledna studium, nárok je i za leden ale až v RZ za r.2013), ale předložil až v únoru, tak už v únoru bude mít slevu.
Nejde-li o zahájení studia, ale jen o potvrz. ,že navštěvuje školu
, předložil až v únoru, bude mít slevu na dítě až od března.
(I. a II. se srovná v RZ za 2013).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Změny, které přináší rok 2026 do oblasti zaměstnávání
Velký rozcestník změn v roce 2026, které se týkají podnikatelů
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
7. 2. 2013 12:01
Dobrý den,
pokud bude mít potvrzení o studiu únorové datum, lze uplatnit pro slevu na dítě už v lednové výplatě???
PP už od 2012 - ale nebylo uplatňováno, nyní to má být poprvé.
moc děkuji