Hlavní navigace

Datum přijetí faktury

  • (neregistrovaný) 85.207.35.---

    7. 2. 2013 15:32

    Dobrý den, prosím o radu, jestli je nutné mít na faktuře označené datum přijetí faktury. A jestli ano, tak jak? Stačí rukou? jsem plátce DPH.
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2013 15:34

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: datum přijetí faktury
      od tuzemského dodavatele je lepší doplnit ručně nebo razítkem došlo dne..., někdo si připíná obálky s razítkem

    • 7. 2. 2013 15:41

      Zdenka T. (neregistrovaný) 85.207.35.---

      Re: datum přijetí faktury
      A je to v zákoně, jak to má být? Podle kterého § je nutné se orientovat. Podle mne tam o označení, kdy došly faktury, nic konkrétního není.
      Děkuji za odpověď.

    • 7. 2. 2013 15:48

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: datum přijetí faktury
      není, jen v §73 odst. 1 písm. a) ZDPH je uvedeno, že musíte mít daňový doklad a teprve v tom okamžiku můžete uplatnit nárok na odpočet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).