Hlavní navigace

Nepodepsaný evidenční list

• (neregistrovaný) 77.48.42.---

8. 2. 2013 8:37

Dobrý den, prosím o radu, jak řešíte situaci, když vám propuštěný zaměstnance nepřijde podepsat evidenční list. Již od října ho sháním a píšeme mu dopisy, do dnešního dne nepřišel evidenční list podepsat. Mám ho zaslat na OSSZ nepodepsaný?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2013 8:41

Fauna (neregistrovaný) 89.24.105.---

Re: Nepodepsaný evidenční list
      ELDP který se posílá na OSSZ nemusí být podepsaný. Takže na OSSZ je posílám vždy nepodepsané a jen kopii, která zůstává ve firmě si nechám podepsat. Pokud bývalý zaměstnanec nereaguje na výzvy, tak mu ELDP několikrát pošlu doporučeně poštou. Když to nepřevezme, tak se mi obálka vrátí zpět a zakládám si ji, abych to pak OSSZ mohla prokázat. Při kontrolách ze strany OSSZ to stačí.

• 8. 2. 2013 8:52

zdeni (neregistrovaný) 88.103.154.---

Já po skončení PP posílám ELDP na dodejku do vlastních rukou. Dovolat se zaměstnanci a domluvit osobní převzetí je někdy nadlidský úkol.

• 8. 2. 2013 8:58

Marka (neregistrovaný) 194.228.151.---

Já posílám normálním dopisem, a udělám si poznámku, že jsem jej takto odeslala. Dělaal to tak i moje předchůdkyně. Tak ted mám strach, jestli, až přijde OSSZ na kontrolu, nebudu mít problém.

• 8. 2. 2013 21:04

inzinyrka (neregistrovaný) 46.33.112.---

Neměla byste mít problém; naše OSSZ doporučuje zaslat kopii zaměstnanci s dopisem, v němž ho vyzvete, aby se dostavil podepsat Vaši kopii ELDP. Kopii dopisu si založíte ke své kopii ELDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).