Hlavní navigace

Vystavená ale neuplatněná neschopenka

• (neregistrovaný) 81.19.2.---

8. 2. 2013 12:51

Dobrý den, může mě potkat nějaký postih, když neuplatním nárok na náhradu mzdy, jestliže mi byla vystavena neschopenka? První 2 dny víkend, další 2 dny pracovní...zaměstnavatel by mi mohl poskytnout nár. volno na změškané pracovní dny. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2013 13:07

xxxx (neregistrovaný) 194.228.20.---

Re: vystavená ale neuplatněná neschopenk
      zavolejte si ke svému lékaři, že at neposílá neschopenku, já jsem to taky tak jednou udělala.

• 8. 2. 2013 13:22

v. (neregistrovaný) 81.19.2.---

Bohuže, šlo o neschopenku vystavenou v nemocnici, když jsem byla s dcerou a nevěděla, jak dlouhá bude hospitalizace...řeším to až teď, protože zde jsou přesčasové hodiny, které mi zaměstnavatel nepoproplatí, ale může dát jako NV.

• 8. 2. 2013 14:23

xxxx (neregistrovaný) 194.228.20.---

tak to bohužel nevím, ale snad vám poradí někdo zkušenějš

• 8. 2. 2013 15:39

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Nechcete-li (nemůžet) uplatnit neschopenku, nemůžete za to mít postih. Ale jelikož na neschopenku nenastoupíte ( nebudete uplatňovat nárok na nem.dávky za to, že jste byla jako doprovod s dcerou v nemocnici) ,musíte ji v každém případě zrušit. Zavolejte na OSSZ, pokud to nezařídí v nemocnici ( na ně bych nespoléhala), na sociálce tam mají od toho kopii , že jste v PN a domluvte se se zaměstnavatelem,že jim dá písemně, že nebudete mít žádné náhrady mzdy v době této nemoci , protože jste místo toho vybírala NV a že jste tedy neschopenku nenárokovala.
      Je škoda to nezrušit, protože se každá neschopenka( i nezaplacená) počítá do tzv. podpůrčí doby a kdybyste byla třeba déle nemocná, hodilo by se Vám ,aby jste zbytečně tuto podpůrčí dobu měla kratší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).