Hlavní navigace

reverse charge

  • (neregistrovaný) 213.155.250.---

    11. 2. 2013 9:57

    Pokud plátce pořizuje zboží od osoby registrované k dani v jiném členském státě EU s místem plnění v tuzemsku, musí se dohodnout s pokytovatelem plnění, aby na daňový doklad uvedl např. větičku REVERSE-CHARGE MECHANISM? Dle § 26 + § 29 odst. 2) zákona o DPH by nějaká informace o plnění osvobozeném od daně na dokladu být měla.
    Stejný dotaz se týká také daňového dokladu při dovozu zboží ze třetí země a přijetí služby od osoby neusazené v tuzemsku s místem plnění v tuzemsku - musí se plátce-příjemce plnění dohodnout s pokytovatelem plnění, aby na daňový doklad uvedl např. větičku REVERSE-CHARGE MECHANISM? Dle § 26 + § 29 odst. 2) zákona o DPH by nějaká informace o plnění osvobozeném od daně na dokladu být měla.
    A do třetice když tuzemský plátce dodá zboží do jiného členského státu EU osobě registrované k dani v jiném členském státě, vyveze zboží do třetí země, poskytne službu do třetí země osobě, která nemá v tuzemsku sídlo ani provozovnu, s místem plnění v tuzemsku, stačí, když plátce-poskytovatel plněnína daňový doklad uvede REVERSE -CHARGE MECHANISM, nebo musí uvést odkaz na konkrétní § zákona o DPH apod. dle § 29 odst. 2) zákona o DPH? Větička REVERSE-CHARGE MECHANISM mi přijde jednoznačná a mezinárodně srozumitelná.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2013 12:15

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: reverse charge
      při pořízení zboží a služeb z EU na fakturách většinou věta , že se jedná o revers charge jedná, je uvedená. pokud není, nevadí to ničemu, je tam třeba odkaz na jejich zákon a text , že se jedná o osvobozené plnění a zdanění u příjemce.
      při dodání do EU uvádíme § 64, zboží, nebo § 9/1 - osvobozeno, zdaní příjemce plnění.
      při dovozu ze třetích zemí, - zdaníme automaticky ř. 7 a 43 i s ostatními vedlejšími náklady-doprava, clo, pojistné, věta o reversu nikdy nebyla a podle mě nemá být, spíš osvobozené plnění dle § 69 atd., daňový doklad JSD - kvůli kurzu atd.
      vývoz zboží do třetí země - bez daně ř. 22 pouze odkaz na § 66- potvrzení celnice k faktuře s datem výstupu z EU, žádný revers

    • 17. 10. 2019 18:51

      z.knazovicky@seznam.cz

      Dobrý den vážení.
      Poraďte mi, prosím, v následujícím příkladu:
      Dodavatel materiálu je z Indie. Materiál překročil hranice EU v ČR. Zde také bylo procleno a vydáno rozhodnutí o platbě DPH v české sazbě (21%). Odběratelem materiálu je firma se sídlem v Dánsku. Na území ČR byl materiál dodán české firmě, která materiál přepracovává podle pokynů koncového odběratele (v Dánsku). Lze uplatnit odpočet uhrazeného DPH? Jak a kde?
      Děkuji za odpověď.
      S pozdravem
      Zdeněk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).