Hlavní navigace

Kratší pracovní doba

  • (neregistrovaný) 88.100.13.---

    12. 2. 2013 20:27

    zaměstnankyně pracuje na kratší úvazek 6 hodin denně a na příkaz zaměstnavatele odpracovala v sobotu a neděli 16 hodin. Bude mít za sobotu neděli příplatek za přesčas?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2013 21:17

      div (neregistrovaný) 94.112.26.---

      Re: kratší pracovní doba
      § 78

      U zaměstnanců s kratší pracovní dobou je prací přesčas práce přesahující stanovenou týdenní pracovní dobu; těmto zaměstnancům není možné práci přesčas nařídit. P

    • 12. 2. 2013 22:04

      karinp (neregistrovaný) 88.100.13.---

      Re: kratší pracovní doba
      práce přesčas byla se zaměstnancem dohodnuta, mohu tedy platit 25 % příplatek za sobotu? nebo platím až nad 40 hodinový úvazek.

    • 12. 2. 2013 22:10

      v.e.n.d.y.

      Re: kratší pracovní doba
      Dostane zapalcené hodiny, které odpracovala + příplatek za práci v sobotu a v neděli. Přesčasový příplatek nedostane.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).